Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale oczami naszych absolwentów

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

5-7 maja uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale przystąpili do egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych. Uczniowie w tych dniach zmagali się z językiem polskim, matematyką i językiem angielskim. W kolejnych dniach przystąpią do egzaminów z poziomu rozszerzonego z przedmiotów wybranych przez siebie m in.: matematyki, chemii, biologii i historii. Kilka dni wcześniej – 29 kwietnia – zostali pożegnani przez swoich młodszych kolegów w obecności dyrektora szkoły – Zbigniewa Kalandyka, księdza proboszcza – Mariusza Mika. Absolwentom zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły. Przy tych okazjach zapytaliśmy uczniów o ich wrażenia z trzech lat nauki w LOB oraz ich plany na przyszłość.

Nauczyciel: Jaka atmosfera panuje w szkole?

Monika Iskrzycka: Nauczyciele zrobili wszystko, aby atmosfera w szkole była bardzo dobra. Rozpoczęliśmy naukę w pierwszej klasie po obozie integracyjnym, który pozwolił się nam zżyć i rozpocząć szkołę z uśmiechem. Myślę, że nauka w tym liceum była jedną wielką przygodą.

Bartosz Bieszczad: W szkole panuje bardzo przyjemna atmosfera. Nie ma się czym przejmować i stresować, ponieważ zdobywanie nowej wiedzy sprawia wiele radości.

Kamila Kędzior: Atmosfera na lekcjach jest niepowtarzalna. Ma na to wpływ wyjątkowy charakter placówki. Tworzą go nauczyciele, którzy potrafią zmotywować do nauki oraz uczniowie, którzy sprawiają, że jest wesoło i przyjemnie. Do takiej szkoły chętnie się przychodzi.

Jarosław Porcek: W szkole panuje atmosfera sielskości. Jest to szkoła wyjątkowa. można powiedzieć, że panuje tu klimat rodzinny. Widoczne jest to w relacjach pomiędzy nauczycielami i uczniami.

Aleksandra Szurlej: Moim zdaniem panuje tu wyjątkowa rodzinna atmosfera. Widoczne to było w szczególności na wigiliach szkolnych, gdy cała szkoła siedziała przy jednym stole i wszyscy składali sobie życzenia. Myślę, że wpływ na tak dobre relacje między uczniami
i nauczycielami wpływa liczebność klas oraz możliwość poznania wszystkich uczniów przez nauczycieli.

Maciej Kowalski: Nauczyciele w ciekawy sposób prowadzą lekcje, co pomaga w lepszym przyswajaniu wiadomości. Ponadto wszyscy dobrze się znają, więc dużo łatwiej jest poznać nowych kolegów.

Nauczyciel: Co najbardziej będziesz wspominać, wracając myślami do czasów licealnych?

Kamila Kędzior: Nauczycieli, którzy wzbogacili mnie o nową wiedzę i pokierowali jak się uczyć.

Łukasz Bober: Lekcje, które były bardzo dobrze prowadzone. Mogłem dużo się nauczyć ze wszystkich przedmiotów.

Monika Iskrzycka: Najbardziej będę wspominała swoich przyjaciół, których poznałam w tej szkole. W szczególności w pamięć zapadły mi wycieczki szkolne i wyjazdy edukacyjne.

Maciej Kowalski: Stres przed maturą i wszystkie wydarzenia związane z wkraczaniem
w dorosłe życie.

Aleksandra Szurlej: Na pewno będę miło wspominać wszystkich nauczycieli. Niezwykle pożyteczne było indywidualne podejście nauczycieli do uczniów. Znali każdego z nas po imieniu. Wspierali we wszystkim. Ponadto mieli czas, aby przygotować nas do konkursów
i udzielać wskazówek, jak się uczyć. Prawdopodobnie byłby to niemożliwe w większej szkole.

Bartosz Bieszczad: Miło będę wspominał wszystkich znajomych, którzy są otwarci na nowe znajomości. Ponadto również będę wspominał nauczycieli, którzy rzetelnie przekazywali swoją wiedzę.

Justyna Kozłowska: Szkołę te będę wspominała bardzo pozytywnie. Spotkałam tu wielu wspaniałych ludzi. Zawiązały się między nami przyjaźnie, które mam nadzieję przetrwają próbę czasu i studia.

Nauczyciel: Jaką radę dałbyś/dałabyś młodszym kolegom i koleżankom tej szkoły?

Jarosław Porcek: Warto się uczyć. Raz będzie dobrze a raz źle. Nigdy nie należy się poddawać, gdyż zdobyta wiedza przynosi wiele satysfakcji.

Aleksandra Szurlej: Moją radą niech będą słowa: nie przejmować się ocenami, lecz uczyć się dla siebie.

Bartosz Bieszczad: Nauka w Liceum będzie czasem trudnym, ponieważ trzeba podejmować wiele trudnych decyzji, ale będziecie tę szkołę miło wspominali.

Maciej Kowalski: Pilnie zdobywać wiedzę już od pierwszej klasy, a w szczególności z tych przedmiotów, które będą zdawać na maturze.

Monika Iskrzycka: Poradziłabym im, aby nauczyli się łączyć naukę z zabawą. To pomoże im w efektywniejszym zdobywaniu wiedzy. Ponadto życzę im umiejętności nieustannego dążenia do celu.

Łukasz Bober: Uczyć się na bieżąco, aby nie mieć żadnych zalęgłości. Należy pamiętać też
o tym, że nie tylko nauka jest ważna i trzeba mieć chwilę czasu na odpoczynek.

Nauczyciel: Gdybyś miał/miała możliwość ponownego wybierania szkoły, czy wybrałabyś to liceum:?

Monika Iskrzycka: Jestem zadowolona ze swojego wyboru. Na pewno złożyłabym podanie do tej szkoły.

Kamila Kędzior: Myślę, że tak. Były małe grupy uczniów na lekcjach, a nauczyciele znali każdego po imieniu. To ułatwiło nam kontakt z nimi. Mieliśmy także różne przedmioty do wyboru, co nie byłoby możliwe w innej szkole.

Maciej Kowalski: Tak, bez wątpienia, ponieważ pomimo tego, że jest to nowa szkoła, to jest jedną z najlepszych szkół w okolicy.

Katarzyna Parys: Mój wybór był trafny i przemyślany. Jestem z niego zadowolona. Czuję się przygotowana do matury, więc podjęłabym tę samą decyzję.

Nauczyciel: Jakie macie plany na przyszłość?

Uczniowie: Nasze plany to studia na wymarzonych kierunkach: farmacja, fizjoterapia, prawo, medycyna. Nauka w tej szkole dobrze przygotowała nas do matury, więc będziemy mogli dostać się na uczelnię, na którą chcemy, a nie tylko tam, gdzie wystarczy nam punktów. Przyszłość to także posiadanie domu, rodziny, a przede wszystkim bycie szczęśliwym młodym człowiekiem.

Dziękujemy uczniom za wypowiedzi i życzymy sukcesów na studiach oraz powodzenia w życiu zawodowym i osobistym.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Absolwenci LOB

Absolwenci LOB

Kolejni absolwenci LOB, rocznik 2023 odwiedzają nas, każde takie spotkanie niesie dużo radości i mnóstwo wspomnień. Rozmawialiśmy o tym, co było, jak sytuacja...

 
LICEUM W RANKINGU SZKÓŁ ZWOLNIENI Z TEORII

LICEUM W RANKINGU SZKÓŁ ZWOLNIENI Z TEORII

Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii to forma wyróżnienia szkół ponadpodstawowych, które wspierają uczniów w działaniach społecznym. Uczniowie klasy 3C – Emilia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LICEUM W RANKINGU SZKÓŁ ZWOLNIENI Z TEORII

LICEUM W RANKINGU SZKÓŁ ZWOLNIENI Z TEORII

Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii to forma wyróżnienia szkół ponadpodstawowych, które wspierają uczniów w działaniach społecznym. Uczniowie klasy 3C – Emilia...

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

7 grudnia 2023 roku w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wręczono dyplomy Stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij