Absolwenci LOB
Kolejni absolwenci LOB, rocznik 2023 odwiedzają nas, każde takie spotkanie niesie dużo radości i mnóstwo wspomnień. Rozmawialiśmy o tym, co było, jak sytuacja...
Już w najbliższy czwartek (16 listopada 2017 roku), po raz czwarty w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale, odbędzie się objazdowy festiwal filmowy „Watch Docs”. Wyświetlonych zostanie sześć filmów dotykających tematyki praw człowieka. „WatchDocs” to jedna z dwóch największych na świecie imprez szerzących świadomość o prawach człowieka poprzez filmy dokumentalne. Projekcje odbędą się w sali nr 12 w Pałacu Lubomirskich w godzinach 12.00–16.15. Wstęp jest bezpłatny.
Miejscy kowboje (Polska 2016, reż. Paweł Zieliński)
Krótkometrażowa produkcja przybliża realia życia w Irlandii i rozwiewa mity, które przez długi czas były tworzone wokół „zielonej wyspy”.
Trzy rozmowy o życiu (Polska 2016, reż. Julia Staniszewska)
Film przedstawia dwie odmienne perspektywy postrzegania życia przez bliskie sobie osoby, które dzieli różnica pokoleń.
Ludzie, którzy doszli do władzy (Ukraina 2015, reż. Oleksiy Radynski & Tomáš Rafa)
Reportaż Radyńskiego i Rafy ukazuje rzeczywistość Donbasu opanowanego przez prorosyjskich separatystów. Przybliża realia życia cywilów, dla których codziennością są wynoszone z samochodu trumny, nowe symbole władzy oraz kolumny wozów pancernych.
Masz problem (Holandia 2015, reż. Esra Piké)
Film opowiada o realiach pracy w holenderskim domu opieki społecznej, gdzie podopiecznych trudno jest nakłonić do najprostszych działań, a ich wysiłki nie przynoszą oczekiwanych efektów.
Kurort (Czechy 2015, reż. Martin Hruby)
W latach 60. we wschodnich Czechach z polecenia komunistycznej elity powstał tajny ośrodek. Założenia wybitnych czeskich architektów nie doczekały się realizacji. Obecni właściciele posiadłości próbują przywrócić jej dawny blask.
Walka z szatanem (Polska 2015, reż. Konrad Szołajski)
Reżyser podjął próbę obserwacji osób, które wierzą, że są opętane i szukają pomocy u egzorcystów. Ukazuje poglądy społeczeństwa na ten temat, które niejednokrotnie twierdzi, że są to tylko średniowieczne zabobony nieznajdujące poparcia w nowoczesnym świecie.
Koordynatorem objazdowego festiwalu w Rzeszowie jest Marek Styś, nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Julia Filip
Izabela Gajewska
Aleksandra Kościelna
Wiktoria Pustelak
Izabela Szewczyk
Zuzanna Trąd
Magdalena Trzyna
Weronika Worek
watch docs 2017 ulotka A4 składana Boguchwała
Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.